HOHDE Tunika, Vienotar
Tuotekoodi: 6103 Heti saatavilla Vaatteilla 100vrk palautusoikeus
Toimituskulut Suomeen 5.90€
Eikö toivomaasi kokoa tai määrää löydy varastosta ja haluaisit tietää, kun on saatavilla? Tilaa ilmoitus.
Tunikasta tyylikkyyttä jokapäiväiseen pukeutumiseen!
Sampsukan naistenvaatteet on aina ommeltu 100% Suomessa. Vaatteille on myös myönnetty Avainlippu-merkit. A-linjaiset tunikat on valmistettu Öko-tex -sertifioidusta trikoosta. Puolipitkähihaisena on erittäin monikäyttöinen.
Tunika on paras valinta lähes jokaiseen tilanteeseen. Tässä tunikassa on riittävästi pituutta, voit siis aina luottaa siihen, että takapuoli peittyy. Malli on myös mukavan väljä. Ihan parasta kun ei kiristä eikä purista! Materiaalit ovat laadukkaita ja joustavia. Trikoo sisältää puuvillaa ja elastaania. Elastaania hieman siksi, että se tuo tunikaan joustavuutta, kestävyyttä ja auttaa säilyttämään muotonsa. Huomioithan, että eri tunikoissa kuviointi vaihtelee suuren raporttikoon vuoksi.
Trikoo: paino 200 g/m², sisältää 95% puuvillaa ja 5% elastaania
Turvallisuus
Kuviotrikoolla on ÖkoTex 100 -sertifikaatti, joka takaa ettei haitallisia aineita ole käytetty ja on siis turvallinen valinta. Väriä ja iloa arkipäiviin laadusta tinkimättä!
Pestään 40 asteessa, narukuivaus.
Tiesitkö, että huuhteluaineet saattavat heikentää elastaanin joustoa? Tämän vuoksi emme suosittele niiden käyttöä.
Tällä hetkellä ei löydy tuotearvioita.
Arvostele ostamasi tuote ja saat 15% alennuskoodin.
Kirjoita arvio