Valmistaja: Sampsukka

Lasten ruttupipo, Sweet fox

Tuotekoodi: 2102 16,99€

Heti saatavilla Vaatteilla 100vrk palautusoikeus
Toimituskulut Suomeen 5.90
Eikö toivomaasi kokoa tai määrää löydy varastosta ja haluaisit tietää, kun on saatavilla? Tilaa ilmoitus.

Koko:
Määrä: kpl

Suloinen, leikkisä ja täynnä hyvää fiilistä – Sweet-ruttupipo on täydellinen valinta lapselle, joka rakastaa pehmeitä sävyjä ja iloista tyyliä!

  • Värikäs ja persoonallinen kuosi - Suloinen kettukuosi hurmaa herttaisella ilmeellään ja pehmeällä värimaailmallaan – tämä pipo tuo arkeen iloa ja toimii helposti osana monia eri asukokonaisuuksia.

  • Laadukas ja joustava GOTS -sertifioitu elastaanitrikoo - pehmeä ja joustava trikoo tuntuu miellyttävältä lapsen päässä ja istuu napakasti ilman kiristystä.

  • Suunniteltu ja ommeltu Suomessa, jolloin voimme taata turvalliset materiaalit ja huolellisen viimeistelyn. 

Materiaalit:
Trikoo: 
paino 200 g/m², sisältää 95% puuvillaa ja 5% elastaania

Vinkit oikeaan kokoon


Ruttupipoista löytyy viisi kokoa: XS (40-42), S (47-49), M (50-51), L (52-53), XL (54-55). Mittaathan lapsen päänympäryksen ja valitset sen mukaan sopivimman koon. Jos olet ostamassa pipoa lahjaksi, suosittelemme XS-kokoa parin kuukauden iästä noin puolivuotiaaksi, S-kokoa (vajaasta) 1-vuotiaasta  2-vuotiaaseen, M-kokoa 3-4-vuotiaalle, L-kokoa 4-5-vuotiaalle ja XL-kokoa 6-vuotiaasta alkaen.


Tiesitkö, että huuhteluaineet saattavat heikentää elastaanin joustoa? Tämän vuoksi emme suosittele niiden käyttöä.

Tällä hetkellä ei löydy tuotearvioita.

Arvostele ostamasi tuote ja saat 15% alennuskoodin.

Kirjoita arvio

VALLOITTAVAN SULOINEN KETTUPIPO

Tässä laadukkaassa, vastuullisesti valmistetussa pipossa seikkailee vallan suloisia kettuja - ja miten ihanat värit! Laatu ja vastuullisuus ovat meille toki ykkös arvoja, mutta kyllä lastenvaatteissa parasta on iloiset värit ja isot kuosit. Hauska pukeutuminen piristää kivasti päivää, ja mikäs sen parempaa kuin ulkoilla näin suloinen pipo päässä.

KOTIMAASSA SUUNNITELTU JA VALMISTETTU

Sampsukan vaatteet ommellaan aina Suomessa. Näin voimme tarjota mahdollisimman korkealaatuisia tuotteita, joita on myös mukava käyttää. Tuotteille on myönnetty avainlippumerkkien käyttöoikeus.

HAUSKOJA KUOSEJA KAIKEN IKÄISILLE

Lastenvaatteiden ei tule olla tylsiä! Olemme tunnettuja hauskoista ja värikkäistä vaatteista, jotka myös kestävät erinomaisesti. Lapset ansaisevat ilon ja riemun hetkiä! Siksi me työskentelemme Sampsukassa - noiden tärkeiden hetkien puolesta.